Що таке хвороба Крона?

Хвороба крона — це тяжка хвороба, яка вражає практично всі відділи шлунково-кишкового тракту. Найчастіше страждає термінальний відрізок клубової кишки та товстий кишківник. Хвороба провокує сильний запальний процес, лімфаденіт, поява виразок та рубців на слизовій оболонці кишківника.

Хвороба Крона може розвиватися у будь-якому віці, але найчастіше виникає у період від 15 до 35 років, з однаковою частотою у чоловіків та жінок.

Захворювання може загострюватися багато разів протягом усього життя, причому період між загостреннями може бути досить тривалим, не супроводжуючись жодними симптомами.

Бути здоровим не соромно!
Причини хвороби Крона

Цією хворобою цікавляться багато вчених, але досі не визначили причини її появи. Статистика показує, що у людей віком від 15 до 35 років найчастіше зустрічається це захворювання. Також одними з основних причин можуть бути такі:

підвищений рівень стресу

генетичний фактор

слабкий імунітет

недотримання базових правил правильного харчування

Профілактика хвороби Крона

Для запобігання хворобі Крона слід вести рухливий спосіб життя, підтримувати водний баланс в організмі та збалансовано харчуватися. Рекомендується займатися спортом або хоча б регулярно робити піші прогулянки на свіжому повітрі. Мінімальна проста зарядка вранці допоможе знизити ризик виникнення різних захворювань.

Симптоми хвороби Крона

Симптоми хвороби виявляються на етапі запалення і дуже схожі на симптоми при захворюваннях ШКТ. Спостерігається часта діарея та блювання, біль у животі, зниження апетиту. Людина швидко втрачає вагу, відчуває загальне нездужання і слабкість.

Також хвороба Крона може провокувати такі захворювання: кон’юнктивіт, порушення опорно-рухової системи, увеїт, ірит. Тому їх наявність може свідчити і про хворобу Крона.

Але поставити правильний діагноз може лише лікар. Не займайтеся самолікуванням, не втрачайте дорогоцінного часу і прислухайтеся до всіх порушень свого організму, щоб нічого не проґавити на прийомі у лікаря.

Діагностика захворювання

Вислухавши всі скарги пацієнта, лікар призначає необхідні дослідження точної постановки діагнозу. У клініці ви можете отримати консультацію лікаря, і тут же пройти всі необхідні обстеження. Найчастіше діагноз ставлять з урахуванням результатів: аналізу калу, загального аналізу крові, колоноскопії, УЗД органів черевної порожнини. Необхідність того чи іншого дослідження може визначити лише лікар.

Постоленко Микола Дмитрович

    Завідувач відділення
    Стаж роботи 23 роки
    Кандидат медичних наук, доцент
    Вища кваліфікаційна категорія
    Автор:
    135 наукових робіт,
    2 патентів України на винаходи,
    2 науково-методичних посібників,
    2 методичних рекомендацій,
    2 нововведень

Лікування хвороби Крона

Якщо підтвердився діагноз хвороби Крона, призначають або медикаментозне лікування, або необхідність хірургічного втручання. Лікар також дає рекомендації щодо харчування та режиму дня для уникнення повторного запалення.

Будьте здорові та уважні до вашого організму!