Що таке виразковий коліт?

Виразковий коліт (неспецифічний виразковий коліт) – тяжке хронічне захворювання, що характеризується ерозивно-виразковою поразкою слизової товстої кишки, прогресуючим перебігом та частим розвитком ускладнень (кровотечі, перфорації, звуження просвіту та ін.).

Запалення завжди починається з прямої кишки, безперервно поширюючись вище до поразки слизової оболонки всіх відділів товстої кишки. Виразність запальних змін може бути різною, варіюючи від помірного почервоніння до утворення великих виразкових дефектів.

Бути здоровим не соромно!
Причини розвитку неспецифічного виразкового коліту

Здебільшого причиною всіх захворювань є неправильний спосіб життя. Регулярне недотримання режиму харчування, шкідливі звички, недосипання та постійний стрес лише провокують загострення хронічних захворювань. Також стан нашої екології далеко неідеальний і іноді доходить до критичних показників, що теж накладає свій відбиток на людський організм. Крім того, не варто забувати і про генетику. У сукупності всі ці фактори при накладенні один на одного можуть дати свій результат як неспецифічний виразковий коліт.

Лікарі клініки перед початком лікування захворювання цікавляться не лише скаргами пацієнта, а й способом його життя. З’ясування причин захворювання та дотримання необхідних рекомендацій допоможе уникнути повторного загострення та розвитку запалення.

Симптоми неспецифічного виразкового коліту

Небезпека цього виду коліту — повільний розвиток хвороби та періодичне пропадання симптомів. Люди відчувають якесь нездужання, але за кілька днів можуть знову повернутися до звичного життя. Це чергування повторюватиметься і людина не захоче звертатися до лікаря. У цей час запалення буде поширюватися на інші ділянки слизової оболонки і прогресувати, що може призвести навіть до розвитку раку.

Рання стадія коліту супроводжується частим рідким випорожненням з домішками слизу чи крові. Трохи згодом позиви в туалет стають ще частіше. Підвищується температура тіла, утворюється біль у суглобах. Людина спостерігається слабкість, апатія, різке зниження ваги. Вже за цих симптомів вам терміново необхідно звернутися до лікаря.

Діагностика та лікування неспецифічного виразкового коліту

Для початку необхідно звернутися до лікаря та обстежитись. У клініці ви зможете здати всі необхідні аналізи, швидко отримати результати, дізнатися діагноз і приступити до лікування хвороби. Вам не потрібно буде бігати по всьому місту та стояти у довгих чергах. Постановка діагнозу з огляду на здачу всіх аналізів займає не більше двох днів.

Лікування неспецифічного виразкового коліту потребує комплексного підходу. Медикаментозне лікування та, якщо необхідно, хірургічне втручання дозволять зупинити загострення.

Наявність сучасного обладнання клініки, допоможе оперативно виявити хворобу та відстежити подальшу її поведінку протягом лікування. Також проводяться і хірургічні операції при небезпечних та важких стадіях у пацієнта.

Будьте уважні до свого організму і при першому ж нездужання звертайтеся до лікаря. Іноді навіть кілька годин допоможе врятувати життя пацієнта. Не займайтеся самолікуванням! В наш час із сучасними апаратами діагностика не займає багато часу.

Будьте здорові!

Постоленко Микола Дмитрович

  Завідувач відділення
  Стаж роботи 23 роки
  Кандидат медичних наук, доцент
  Вища кваліфікаційна категорія
  Автор:
  135 наукових робіт,
  2 патентів України на винаходи,
  2 науково-методичних посібників,
  2 методичних рекомендацій,
  2 нововведень