Тест на визначення стадії геморою
Іноді складно зрозуміти, чи настав час щось робити більше, ніж просто спостерігати за своїм станом, і якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Давайте спробуємо з'ясувати.
Часто описуваний як «варикозне розширення вен заднього проходу і прямої кишки», геморой є збільшеними кровоносними судинами в нижній частині прямої кишки (всередині) і навколо заднього проходу (зовні). Геморой може бути внутрішнім або зовнішнім, а також можлива одночасна наявність обох типів (комбінований).
Зовнішній геморой відрізняється від внутрішнього геморою двома важливими моментами: перша і найочевидніша відмінність полягає в тому, де він розташований. Зовнішній геморой, як випливає з назви, розташований зовні ануса. Внутрішній геморой розташований усередині, в нижній частині прямої кишки.
Друга відмінність полягає в самій природі зовнішнього геморою: він розвивається під шкірою в багатій на нерви чутливій ділянці навколо зовнішньої частини ануса.
Це важлива відмінність, оскільки вона пояснює, чому зовнішні вузли болючіші, ніж внутрішні.
Оскільки він знаходиться зовні ануса, його можна побачити. Зовнішні гемороїдальні вузли виглядають як маленькі рожеві грудочки і зазвичай викликають більше
занепокоєння, ніж внутрішній геморой.
У людини із зовнішнім гемороєм може бути ціла низка симптомів. Симптоми залежать від ступеня тяжкості захворювання. Деякі із симптомів можуть бути такими:
Ви можете помітити кровотечу під час відвідування туалету. Це може бути кров на туалетному папері або в унітазі. Шишки навколо ануса можуть начебто опухнути.
Великі зовнішні гемороїдальні вузли можуть ускладнювати гігієну в анальній ділянці. Ці симптоми можуть виникати й за
інших захворювань.
Якщо ви їх відчуваєте, вам слід
записатися на огляд до лікаря.
Щоб діагностувати зовнішній геморой, лікар розпитає про перебіг хвороби та симптоми. Він також проведе зовнішній огляд. У разі зовнішнього геморою лікар, як правило, зможе побачити гемороїдальні вузли, оглянувши ділянку навколо ануса.
Також може знадобитися дослідження прямої кишки й аноскопія, щоб перевірити наявність проблем усередині анального каналу і прямої кишки, зокрема внутрішніх гемороїдальних вузлів.
Якщо має місце ректальна кровотеча, лікар, найімовірніше, попросить вас зробити колоноскопію, щоб виключити рак товстої кишки.
Зовнішній і внутрішній геморой спричиняються багатьма з тих самих чинників. До них належать:
Натужування під час дефекації. Найпоширенішою причиною зовнішнього геморою є багаторазове напруження під час дефекації. Це часто спричиняється важкими випадками закрепу або діареї. Натужування призводить до скупчення крові в цій ділянці.
Тривале сидіння на унітазі також може чинити тиск на тканини навколо прямої кишки й ануса.
Ослаблення підтримувальних тканин. З віком тканини навколо ануса і прямої кишки, як правило, слабшають.
Вагітність. Вагітні жінки також можуть бути схильні до підвищеного ризику геморою через підвищений тиск живота на ці вени.
Ожиріння. Надмірна вага може бути причиною геморою.
Підйом важких предметів. У вас може бути вищий ризик геморою, якщо ви часто піднімаєте важкі предмети.
Недостатнє споживання клітковини.
Дієта з низьким вмістом клітковини може призвести до закрепів, які можуть спричинити геморой.
Зовнішні гемороїдальні вузли більш схильні до запалення і набрякання за постійного напруження під час спорожнення кишківника. Вони стають сверблячими, болючими і час від часу стають причиною сильного дискомфорту.
Наступним ускладненням зовнішнього геморою є те, що в них можуть утворюватися згустки крові. Вони називаються «тромбованими гемороїдальними вузлами» і можуть
виглядати фіолетовими або синіми. Якщо згустки великі, вони можуть спричиняти сильний біль. Біль може з'явитися раптово і посилитися протягом перших 48 годин.
Як і за будь-якого виду геморою, дотримання дієти, багатої на клітковину, допоможе запобігти запаленню геморою. Покращення відбуваються завдяки здоровому, регулярному випорожненню, яке підтримується здоровою дієтою.
Регулярні теплі сидячі ванни можуть допомогти полегшити симптоми зовнішніх гемороїдальних вузлів.
Використання
мазей і кремів
може допомогти зменшити подразнення, ефективно знеболюючи ділянку. Активним інгредієнтом у цих засобах є стероїд, званий
гідрокортизоном.
Відсоток гідрокортизону дуже малий, але не можна використовувати мазь довше, ніж зазначено на упаковці.
Пам'ятайте, що НЕМАЄ ліків, які б назавжди позбавили вас геморою, але є методи лікування, які можуть повністю позбавити вас від уже наявної недуги. У разі сильного болю, який може бути спричинений тромбованими вузлами, єдиним способом лікування буде хірургічне видалення зовнішнього геморою.
Якщо у вас є бажання забути про зовнішній геморой раз і назавжди, запис на консультацію допоможе вам зробити перші кроки до позбавлення від цієї недуги.
Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.
У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з товстим кишківником. Вас проконсультують, ви одразу пройдете потрібні обстеження і вам підберуть правильне лікування.
Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасних схем діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.
Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.
Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, ректоскопії, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.
Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!
Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.