Нетримання калу у дорослих

Однією з найнезручніших тем, яку пацієнти можуть набратися сміливості обговорити, є нетримання калу – ненавмисна втрата випорожнень. Цей стан насправді зустрічається частіше, ніж багато хто думає. Багато пацієнтів роками мовчки страждають від збентеження, перш ніж звернутися по допомогу.

Нетримання калу (енкопрез) може виникнути під час епізодичного нападу діареї. Але в деяких людей нетримання калу трапляється часто. Люди із цим захворюванням можуть бути не в змозі зупинити позиви до дефекації. Воно може виникнути настільки раптово, що ви не встигнете дійти до туалету. Це називається ургентним нетриманням.

Інший тип нетримання калу виникає у людей, які не усвідомлюють потреби дефекації. Вони тільки можуть побачити те, що забруднилися. Це називається пасивним нетриманням.

Експерти вважають, що нетримання калу спостерігається приблизно у 1 із 12 дорослих. Це не є нормальною частиною старіння. Але ймовірність його виникнення підвищується із віком. Енкопрез частіше зустрічається у жінок і людей старше 65 років. Нетримання калу зазвичай є багатофакторним та має безліч потенційних причин. Хоча людям соромно визнавати та обговорювати цю проблему і вони вважають за краще страждати мовчки, існує безліч варіантів лікування, залежно від факторів, що призводять до нетримання. Ліки, тренування м’язів, нервова стимуляція та хірургічне втручання – можливі варіанти лікування.
 

Причини нетримання калу у дорослих

Неутримання калу може бути викликано тривалою (хронічною) хворобою, травмою або хірургічним втручанням. Причини можуть охоплювати:

  • діарея або запор;
  • геморой;
  • травми або захворювання спинного мозку;
  • вроджені дефекти;
  • діабет;
  • тяжка деменція;
  • сильне запалення у травному тракті;
  • пухлини;
  • травми під час пологів;
  • випадання прямої кишки.

 

Postolenko Mykola
Лікуємо
проктологічні
захворювання
будь-якої складності
швидко та без болю
Postolenko Mykola
завідувач відділення
хірург-проктолог
з 25-річним стажем
Постоленко
Микола
Дмитрович
background
Запишіться
на
консультацію
зараз

Як лікується нетримання калу?

Лікування, рекомендоване для нетримання калу, буде залежати від його причини. Можливо, вам доведеться спробувати більш ніж одну комбінацію, щоб впоратися з нетриманням калу. Можливі методи лікування включають:

Ліки. Вам можуть прописати ліки, які допомагають контролювати діарею чи інші захворювання чи хвороби, які сприяють нетриманню калу.

Дієта з високим вмістом клітковини майже завжди рекомендується.

Тренування м'язів. Лікар може порекомендувати певні вправи, які допоможуть зміцнити м'язи тазового дна.

Хірургія. У деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання для покращення роботи кішківника або усунення структурної проблеми.

Інші методи. Вам можуть зробити уколи, щоб наростити м'язи анального сфінктера. Або вам можуть вставити магнітний кульковий імплант, щоб стиснути сфінктер. Також вам можуть імплантувати невеликі пристрої, які викликають електронні імпульси, що допомогає контролювати дефекацію.
 

Як можна запобігти нетриманню калу?

Багато причин нетримання калу не можна запобігти. Але в міру того, як ви проходите процес діагностики, щоб знайти її причину, ви можете дізнатися про способи запобігання епізодам нетримання. Наприклад, якщо винен ваш раціон, то може допомогти відмова від певних продуктів чи напоїв, таких як алкоголь чи кофеїн. Також може допомогти вживання продуктів з високим вмістом клітковини і великої кількості рідини. Тренування кишківника може допомогти вам розробити графік відвідування туалету протягом дня. Це може допомогти запобігти випадкам нетримання калу.
 

Пацієнти повинні знати, що вони не самотні та що допомога доступна. Негайно йдіть до лікаря та проконсультуйтеся. Будьте здорові!
 

Самолікування небезпечне
для Вашого здоров'я!

Консультація
за телефоном

Консультація за телефоном

icon
+38 (067) 912-12-78

або

Куди звертатись за допомогою?

Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.

У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з товстим кишківником. Вас проконсультують, ви одразу пройдете потрібні обстеження і вам підберуть правильне лікування.

Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасних схем діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.

Як записатися на прийом до проктолога?

Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, ректоскопії, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.

Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!

Залишились питання?

Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.